Malé jarní ohlédnutí

Autor: Petr <petr@petruv-svet.com>, Téma: Denicek, Vydáno dne: 16. 04. 2009Letošní jaro jsou tomu již tři roky, co jsem začal psát tyto mé stránky. Dívám se na svůj deníček a vidím jak se v něm počet zápisů každým rokem tenčí. Říkám si proč tomu tak je, přemýšlím a zjišťuji že je to vlastně naprosto přirozený vývoj.

V době vzniku stránek jsem hledal sám sebe, snažil jsem se změnit svůj život a věděl jsem že pro to musím něco udělat. Cítil jsem obrovskou potřebu svěřit se s tím co jsem dlouhá léta v sobě a před okolím potlačoval, chtěl jsem dát o sobě vědět a říci světu že tu jsem. Uvědomil jsem si že ani z daleka nejsem jediný s podobným osudem a věřil jsem, že můj životní příběh může v něčem pomoci také ostatním. Díky mým stránkám se pak můj život začal postupně a od základu měnit a to mnohem rychleji než jsem si kdy dokázal představit. Poznal jsem mnoho nových skvělých lidí, s jejichž pomocí jsem opět uviděl světlo na konci tmavého tunelu naplněného depresemi a smutkem. Světlo prozářené sluncem které mě vrátilo ztracený optimismus a radostný pohled na svět. Postupně přicházely do mého života obrovské změny a musel jsem se vypořádat s nebývalým množstvím zcela zásadních životních kroků a rozhodnutí.

To vše jsem prožíval skutečně naplno a celým svým srdcem které také potom vedlo mou ruku po klávesnici, když jsem se se svými dalšími osudy a všemi pocity svěřoval do svého deníčku. Některá z těch zásadních životních rozhodnutí která jsem udělal se mohla zdát na první pohled svým významem složitá a z jistého úhlu pohledu i riskantní. Poslouchal jsem ale při nich hlas svého srdce a ten mě nezklamal.
A tak, hlavně v prvních dvou letech, stále bylo o čem psát. Postupem času se můj život samozřejmě ustálil do "normálního" stavu ve kterém již neprožívám žádné zásadní životní změny a události. Našel jsem svého životního partnera a svou životní lásku, milujeme se a žijeme normální spokojený život se všemi každodenními starostmi i radostmi jako většina ostatních lidí. To je hlavním důvodem podstatně menšího počtu zápisků v deníčku, žiji dnes život jaký jsem si vždy přál a to je moc dobře. A to samé přeji z celého srdce také vám všem, návštěvníkům mých stránek.