02. 10. 2023

Trochu světla do předsudků a představ heterosexuálních lidiček..

Náhodnému návštěvníkovi z řad mých známých který zavítá na můj web a nebude si jistý zda mu neselhal monitor rovnou říkám: fakt neselhal a všechna písmenka ti ukazuje správně. Až se probereš ze šoku a dáš si v klidu kafe nebo panáka na uklidnění, přečti si prosím třeba tuhle stránku kterou jsem napsal hlavně pro tebe.

Že existuje spousta falešných představ a mýtů o homosexuálech jsem vždycky věděl ale při pročítání některých diskusních fór se nestačím divit. Nevěřil bych že ještě v dnešní době existuje tolik mylných představ, ale také zloby a netolerance. Náboženství ponechávám stranou protože pokud věřící odmítá homosexualitu chápat už z principu své víry, nedá se nic dělat a respektuju to. Horší jsou pro mne lidé kterým je již od přírody toto téma nepochopitelné a dokonce až odporné a jaké-koliv vysvětlování ze zásady nepřijmou protože zkrátka slovíčko tolerance je jim cizí. Pokud snad náhodou mám někoho takového ve svém okolí pak je mě líto ale nedá se s tím nic dělat. Přijít o kamaráda kvůli takové prkotině neznamená nic jiného než že to nebyl skutečný kamarád, může mě to sice mrzet ale litovat takové ztráty nemá smysl. Pro všechny ostatní rozumné lidičky kteří jsou ochotni se nad tím trošičku zamyslet dříve než mě odsoudí věnuju tuhle stránku abych vznesl do problému více světla, no a ponechávám samozřejmě na každém jak se s tímhle faktem že jsem kluk který je na kluky vyrovná...


1)
Úvodem bych chtěl říct že slovíčko homosexuál se mě vůbec nelíbí. Být homosexuál totiž není ani náhodou pouze o sexu a pokud si někdo něco takového myslí, pak má značně zkreslené představy. Protože se ale termín homosexuál běžně používá stejně jako třeba heterosexuál, tak ho na této stránce samozřejmě používám taky.

2)
Homosexualita není žádná nemoc a nedá se tedy vyléčit. Sexuální orientace každého člověka je vrozená vlastnost na celý život a být homosexuál není nic čím by se chtěl člověk stát úmyslně. Příroda ho prostě tak obdařila a s tím se nedá nic udělat, myslím že moje životní zkušenost je pouze jeden příklad z mnoha a věřte že jsem se snažil, ale změnit svou orientaci prostě nejde. Jestli někdo říká že sex mezi stejným pohlavím je proti přírodě, tak ať se té přírody zeptá proč to takhle u některých lidí zařídila.

K tomuto tématu doporučuju přečíst si něco na následujících odkazech:

Ten poslední, třetí odkaz je nasměrován na server 004.cz. Kdo má trochu času a hlavně zájem se něco užitečného na toto téma dozvědět, určitě bych doporučoval si tento server více projít, hlavně rubriku TÉMATA a rubriku PORADNA. Získáte tak zcela jiný úhel pohledu na celou problematiku homosexuální orientace.

3)
Homosexualita není pouze o sexu, je o vzájemné náklonnosti a lásce a sex je pouze přirozenou součástí krásného milování, úplně stejně jako u heterosexuálů a není v tom žádný rozdíl. Naopak srdíčka mnohých gay kluků jsou naplněná tak obrovskou láskou a něžností, kterou některý heterosexuální pár za celý život ani nepozná. Jestli někdo střídá partnery tak často jako boty nebo ponožky pak to není o jeho orientaci protože tohle se děje ve všech druzích partnerství, ať jde o partnerství muže s mužem, ženy se ženou stejně tak jako muže se ženou. Je to zkrátka jenom o povaze a charakteru každého člověka bez ohledu na jeho sexuální orientaci. Téma homosexuální promiskuity rozebírá například tento článek. Sexuální promiskuita je u homosexuálních vztahů možná trochu častější než u hererosexuálních ale asi by se o tom dalo diskutovat, homosexuální vztah má svá specifika ale nějaký zásadní rozdíl zde prostě není.

4)
Četl jsem někde na netu i názor v tom smyslu že proti homosexuálům sice dotyčný nic nemá ale v jejich přítomnosti se cítí nejistě, rozpačitě... někdo dokonce psal že má i kamaráda který je gay ale že se necítí dobře když s ním někde zůstane o samotě. Tak tohle nějak nechápu, přece gay není člověk který by snad chtěl každého chlapa znásilnit, to je to samé jako kdyby žena řekla že se cítí taková nesvá v přítomnosti mužů nebo naopak. Homosexuál není žádný sexuální maniak, je to normální člověk u kterého je vztah také o lásce jak jsem už psal výše, úplně stejně jako je tomu u hererosexuálního člověka.


| Autor: Petr | Vydno dne 28. 04. 2006 | 3228 peten | Informan e-mailVytisknout lnek

Web site powered by phpRS