05. 06. 2023

Webhosting stránek

Tak jsem zase jednou pořádně šlápnul vedle při výběru webhostingu a sice pro tyto moje osobní stránky. Po dvou týdnech provozu jsem je musel přemístit jinam, takže mě napadlo podělit se svými zkušenostmi na tohle téma:

Kromě tohoto webu mám také svoje "firemní" stránky které jsem vytvořil už v r.2000, tehdy jsem využíval nějaký čas freehostingů ale kvalita byla různá, technická podpora žádná a mě prostě strašně vadí když něco nefunguje tak jak má. Uznal jsem tedy že zadarmo prostě nemůžu nic moc očekávat, v r.2001 jsem si zaregistroval svojí vlastní doménu a 4roky jsem k plné spokojenosti využíval webhostingových služeb Czechia.com. Musím uznat že dostupnost jejich serverů je super, problémy žádné, ani sebemenší výpadek jsem za ty 4roky nezaznamenal, vše fungovalo na 100%. Ovšem ceny zde jsou opravdu vysoké a když jsem loni potřeboval více prostoru, podporu PHP atd... tak to už bych nebyl ochoten zaplatit. V té době jsem již měl zaregistrovanou s kolegy servismany také další doménu pro naše fórum a jelikož máme trochu vyšší požadavky na webhosting co se týká technických parametrů, vyzkoušeli jsme zkušebně služeb asi 5ti společností a zvítězil webhosting Mediaweb.cz, takže jsem k tomuto poskytovateli přešel v r.2005 i se svými firemními stránkami. Ceny nejsou moc nízké ale oproti předražené Czechii neporovnatelně nižší a spolehlivost serverů tohoto poskytovatele je také vynikající. Technickou podporu Mediawebu zajišťuje v podstatě sám majitel a ve všem co kdy potřebuju včetně různých nestandardních technických řešení mě vždy vyšel maximálně vstříc a to velmi rychle a kdykoliv, třeba i o víkendu. Takže tento webhosting po více než ročním využívání mohu s klidným svědomím doporučit.

No a nyní k těmto mým osobním stránkám. Zaregistroval jsem si doménu petruv-svet.com a hledal jsem pro ně nějaký levnější webhosting. Existuje například Idisk.cz jehož služeb jsem také pro jedny stránky využíval, ceny příznivé a přitom spolehlivý, bez výpadků a pod. Bohužel ale začátkem letošního roku se změnil majitel a od té doby nikdo nekomunikuje, technická podpora na nic neodpovídá, fórum které měli zrušili a dokonce mě nikdo neodpověděl ani na objednávkový formulář.
Takže jsem hledal dále a našel s podobně nízkými cenami poskytovatele Isol.cz. Tak před tímto poskytovatelem webhostingu musím varovat, kdyby jste někdo hledali webhosting pro svoje stránky vyhněte se mu raději velkým obloukem! Jsem fakt trpělivý člověk a nikdy si na nic nestěžuju, ale služeb tohoto poskytovatele jsem dokázal využívat pouze dva týdny a pak mě přešla trpělivost. Neustálé problémy při přihlašování do administrace i kamkoliv jinam, více než často nefungující pošta (přitom nemají ani záložní mailserver) a výpadky www stránek jsou každodenní realitou a bohužel nikoliv minutové ale hodinové. Jeden den byl například výpadek mých stránek 5ti hodinový, další den se situace opakovala. Něco podobného člověk nezažije ani na freehostingu, u placeného webhostingu mě to o to víc překvapilo. Takže 14.3.2006 jsem u Isolu.cz spustil tyto stránky a 31.3.2006 jsem to už nevydržel a přešel jinam i přesto že jsem za jejich služby již na rok dopředu zaplatil. Je to sice jenom osobní web takže nic důležitého, ale když nefunguje denně i několik hodin, na poštu se taky nelze spolehnout, to mě tedy fakt už přestalo bavit. No a když jsem si dnes přečetl jejich fórum kde si uživatelé stěžují na další několikahodinové výpadky i přes víkend, jsem rád že jsem utekl a vůbec mě to nemrzí. Moje stránky jsou nyní umístěny u poskytovatele webhostingu Český hosting.cz a musím říct že jakmile naběhly na jejich serverech, tak rychlost jejich načítání je naprosto neporovnatelná s Isolem.cz , prostě všechno funguje přesně tak jak jsem zvyklý jinde. Technická podpora u Českého hostingu je taky naprosto skvělá, ve všem co jsem potřeboval mě okamžitě vyšli vstříc, takže webhosting zde mohu také jenom doporučit a cena je řekl bych přiměřená, ani nízká ani vysoká, takový "zlatý střed" a služby profesionální.


| Autor: Petr | Vydno dne 28. 04. 2006 | 2629 peten | Informan e-mailVytisknout lnek

Web site powered by phpRS