28. 02. 2024

Výlet na Děčínský Sněžník

V září jsme s Jiříčkem podnikli několik menších výletů, jedním z nich byl také víkend v Jílovém u mé bývalé manželky Jany a jejího přítele. Neděle byla nádherná, naprosto fantastické počasí jako stvořené pro nějaký výšlap. Vydali jsme se tedy na Děčínský Sněžník, nejvyšší stolovou horu v Čechách vypínající se vysoko nad Děčínem ve výšce 723m.n.m. Hora je významnou dominantou Česko-Saského Švýcarska a na jejím vrcholu se nachází stejnojmenná rozhledna kterou nechal r. 1864 vybudovat František Thun.
Autem jsme dojeli do obce Sněžník (588 m.n.m.) a odsud se již musí na vrchol a k rozhledně necelé 2km pěšky. Když jsem bydlel v Jílovém díval jsem se na Sněžník denně, ale na vrcholku jsem nebyl už hezkých pár let takže tento malý výlet byl pro mne příjemnou a tak trochu nostalgickou vzpomínkou o:). Kochal jsem se nádhernými panoramaty na Lužické hory, České Švýcarsko a své rodné město Děčín a okolí, v myšlenkách jsem se vracel do let svého mládí kdy jsem tudy brouzdal velmi často. Pár obrázků jsem dal k nahlédnutí do galerie

Tímto hezkým víkendem jsme s Jiříčkem ukončili naši letošní dovolenou kterou jsme strávili zde v Čechách. Moře nám letos z různých důvodů nevyšlo, ale pokud zdraví bude přát jistě vyjde v roce příštím. Kde člověk tráví dovolenou není důležité, důležitější je s kým. A já jsem letos prožil dovolenou s milovaným človíčkem kterého mám nesmírně rád, se svou největší životní láskou. A taky ve společnosti blízkých na kterých mě opravdu záleží, jako například právě tento víkend. Určitě se budu opakovat, jistě jsem to zde již někde psal, ale skutečně přál bych z celého srdce každému s podobným osudem jaký mám já, aby po rozvodu měl stále tak báječný vztah se svou bývalou manželkou jaký mám já s Janou. Z manželky se stala moje nejlepší kamarádka a jsem jí za to všechno moc vděčný.


| Autor: Petr | Vydno dne 15. 11. 2007 | 2367 peten | Informan e-mailVytisknout lnek

Web site powered by phpRS