11. 12. 2023

ABBA STARS & BONEY M v Karlových Varech

Koncert Abba Stars & Boney M:

Ve středu 28.10.2009 jsme byli na koncertě Abba Stars & Boney M který se konal v nové multifunkční KV Aréně. Vstupenky jsme měli zakoupené několik týdnů předem.
Psalo se že: .... se chystá velká oslava hudby 70 a 80 let. Na pozvání jednoho z nejúspěšnějších světových revivalů pražských ABBA STARS přijede do České republiky slavná originál skupina Boney M v čele s Bobby Farrellem. Za­žijeme dvou a půl hodinový koncert plný slavných hitů obou skupin. .
Protože jsem ani nevěděl že skupina Abba Stars existuje, pátral jsem po internetu kde jsem se dočetl že ABBA stars je opravdovou a dokonalou kopií legendární čtveřice.... Že ABBA STARS slaví se svojí show úspěchy po celém světě. Skupinu viděli fanoušci v Německu, Chorvatsku, Belgii, Rakousku, Polsku, Libanonu, Caribiku a poslední dva roky koncertuje pravidelně kromě České republiky i ve Francii.....

Vypadalo to tedy velmi slibně a na koncert jsme se těšili. Místo toho ale přišlo rozčarování a tak nějak jsem nevěděl co si mám vlastně myslet, celý koncert mě připadal jako nepovedený vtip. Začátek který měl být v 19hodin se opozdil téměř o půl hodiny, kdy v 19:25 konečně ztichly otravné reklamy na velkopplošných obrazovkách a nastoupila skupina Abba Stars. Po první písničce jsme se místo potlesku na sebe s Jiříkem trochu udiveně podívali a čekali na další. Vstoupení trvající cca hodinu bych nazval jedním slovem tragédie. Úroveň hodná tak maximálně venkovské zábavy, na které by to však i amatérská skupina zazpívala mnohdy lépe. Akustika a zvuk celkově při všech skladbách naprosto tragický, přebasované, hudba často zcela přehlušila zpěv. Samotný zpěv byl v některých pasážích falešný a do falešných tónů občas ujela i hudba... Nevím, nechápu, vůbec se nám to nelíbilo a nemohl jsem se vlastně dočkat aby už konečně vystoupení této skupiny skončilo. Pak následovala půlhodinová přestávka, ve 21 hodin opět zhasly reklamy a světla ovšem dalších 5 až 10 minut se čekalo na příchod Boney M. Jejich vystoupení bylo neuvěřitelně krátké, zazpívali tuším 4 písničky které se pak zopakovaly v jakémsi mixu a po poslední písničce nenápadně mávli rukou a okamžitě odešli z pódia. Jejich vystoupení trvalo zhruba půl hodiny. Naprosto nečekaný konec, celé hlediště tleskalo ale nikdo se již na podium nevrátil. Alespoň se uklonit, poděkovat nebo snad dokonce přidat nějakou písničku. Prostě nic, po deseti minutách tleskání a čekání teprve všichni diváci pochopili že je skutečně konec a začali pomalu odcházet.

Na ČT24 proběhla krátká reportáž kde se mimo jiné hovořilo o tom, že slavná skupina Boney M v čele s Bobbym Farrellem přilákala do Karlových Varů tisíce fanoušků. Město bylo z České republiky jediné, kde skupina vystoupila během svého aktuálního evropského turné. Nová karlovarská multifunkční aréna zažila 2,5 hodinový koncert plný hitů.... lidé si koncert pochvalovali....
Tak nevím co si mám o tomto zpravodajství myslet. Vždyť ve skutečnosti koncert začal o 25 minut později a dalších cca 30minut byla přestávka. Vystoupení Abba Stars trvalo hodinu a vystoupení Boney M pouhých půl hodiny. Jak tedy někdo přišel ke 2,5 hodinám plných hitů mě poněkud uniká.

Nová multifunkční KV Aréna:

Řekl bych že klasika která již u nás asi nepřekvapí. Nedomyšlené, honem rychle otevřené i přesto, že je všechno hotovo tak na půl... Parkovací místa nejsou k dispozici prozatím žádná jelikož ta stávající slouží pouze pro VIP a pozvané. Divácká veřejnost se musí spokojit s nedalekým parkovištěm u obchodního centra Variáda kde je k dispozici nedostatečných cca 600 míst, jinde se však prakticky nedá v širokém okolí zaparkovat. Přijeli jsme s hodinovým předstihem a obsadili jedno z posledních míst, než jsme z parkoviště odešli tak již bylo prakticky beznadějně zaplněno.

Slovo multifunkční mě jaksi nesedí protože pro koncerty mě hala připadá zcela nevhodná. Akustika je zde příšerná což bylo v našem případě zcela jistě ovlivněno také tím, že jsme seděli z boku hned v první řadě a tedy přímo za plexisklovou stěnou. Koukáte tedy přes plexisklo které zasahuje cca do 2m výšky což pochopitelně musí mít na akustiku v daném místě vliv. Nechápu proč u zařízení které nazívají hrdě multifunkční, nemohlo být bezpečnostní zasklení nutné pro hokej vyřešeno technicky tak, aby se skleněná stěna při hudebních akcích dala odstranit. Například by se zmáčknutím jednoho tlačítka jednoduše zasunula dolu. Možná jsem moc náročný nebo nevím, v nějaké jiné multifunkční hale jsem nikdy nebyl takže nemám s čím porovnat. Když jsme si na webu vybírali k zakoupení vstupenky, vybrali jsme místa blízko hlediště a vůbec jsme netušili že vlastně budeme za skleněnou stěnou, prostě nás to nenapadlo. Po příchodu do haly na koncert to bylo první, čím jsme byli oba překvapeni.


Po napsání tohoto článku si připadám jako nějaký člověk který není s ničím spokojen. Bohužel nemohu si ale pomoci, popsal jsem pouze naše společné pocity z koncertu. Vystoupení skupiny Abba Stars bylo pro nás oba obrovským rozčarováním, stejně jako nečekaně krátké vystoupení Boney M. A pokud jde o KV Arénu tak víme, že sem už na koncert raději nikdy. Za úvahu by stálo snad jedině místo ke stání na ploše před podiem, případně místa k sezení která jsou položena výše ovšem za cenu že je člověk od podia moc daleko. Protože sledovat koncert za plexisklem tedy opravdu není z mnoha důvodů jaksi to nejvhodnější místo.


| Autor: Petr | Vydno dne 31. 10. 2009 | 2608 peten | Informan e-mailVytisknout lnek

Web site powered by phpRS