13. 06. 2024

Ohlédnutí za uplynulým rokem 2008

Čas letí jako voda, máme zde další nový rok a tak si dovolím malé ohlédnutí za nejdůležitějšími okamžiky uplynulého roku 2008.

Naprosto nejdůležitějším dnem byl pro nás 12.duben kdy jsme si s Jiříkem slavnostně v obřadní síni v Karlových Varech slíbili lásku na další společné cestě životem a vstoupili jsme spolu do svazku registrovaného partnerství. Byl to pro nás oba zásadní životní krok a svým významem nejdůležitější den na který nezapomeneme, den plný štěstí a strávený v kruhu nejbližších.

Minulý rok jsme s Jiříkem prožili naši první společnou dovolenou u moře. Předloni to nevyšlo a tak v tom loňském roce jsme si to chtěli vynahradit a rozhodli jsme se rovnou pro dvě dovolené. V červnu jsme odjeli do Chorvatska a v září pak byla kratší dovolená v Turecku. Pro mne to znamenalo další úplně nový zážitek v mém životě protože v záři jsem poprvé letěl letadlem, pohled na zem z výšky 11km jsem si tedy opravdu užíval.

V říjnu jsem trochu pomuchlal naše autíčko když jsem se u Jihlavy poprvé v životě stal viníkem dopravní nehody. Stálo mě to poměrně velkou pokutu a 4 body, zatím jediné za dobu co bodový systém řidičů existuje. Všechno je ale jednou poprvé, s tím se jaksi nedá nic dělat. Naše "poměnka" byla havarijně pojištěna takže skončila v autorizovaném servisu na opravu, ovšem vzhledem k jaké-si špatné komunikaci mezi servisem a pojišťovnou to z počátku vypadalo že se opravovat nebude jelikož vzhledem k ceně opravy a současné ceně auta to je prý pro pojišťovnu pravděpodobně totálka. Udělali jsme s Jiříkem tedy další zásadnější rozhodnutí a pořídili si autíčko nové, tentokráte červené takže jsme si jej pojmenovali "jahůdka" :-) .
Nakonec to ale s naší poměnkou dopadlo jinak takže těsně před Vánoci vyjela ze servisu opravená, naleštěná a vypadala jako nová. Najednou nám tedy před domem stála auta dvě a měli jsme nad čím přemýšlet. Zase ale až tak dlouho jsme nepřemýšleli, poměnka se vrátila do svého rodného kraje protože se stala vánočním dárkem pro dceru která si jí na tisíc procent bez sebemenšího přemýšlení zaslouží.

To jsou pro nás v podstatě ty nejdůležitější body roku 2008. Také po pracovní stránce jsme každý z nás prožívali určité změny. Naštěstí to nebyly změny negativní ale spíše naopak, i když v mém případě to znamenalo trávit v práci více času než bylo někdy nám oběma milé a zejména v závěru roku jsem byl v takovém pracovním vypětí že jsem se tentokráte již skutečně nemohl dočkat Vánoc až si odpočinu. Celkově to byl ale rok ve kterém jsme si i tak dokázali najít chvíle pro sebe a společný odpočinek, prožili jsme dvě fantastické dovolené a nevynechali jsme samozřejmě také příležitost ke společně stráveným chvílím s blízkými a přáteli. S Peťánkem a jeho Jiříkem jsme prožili super chvíle při našem putování po Českém Švýcarsku, stejně tak na podzim kdy jsme zavítali na Praděd a prožili nocování na Švýcárně.

Samotný závěr roku jsme strávili stejně jako vždy v kruhu svých blízkých a přátel. Mezi svátky jsme byli tři dny v mém rodném kraji, navštívili jsme mamku a další blízké a k nám jsme si pak přivezli dceru s jejím přítelem abychom společně u nás prožili Silvestra a Nový rok. Bylo to skutečně super, byly to dny plné klidu a pohody strávené s nejbližšími které máme moc rádi. A když od nás po novém roce Janička odjížděla, znamenalo to pro nás s Jiříkem vlastně dvojí loučení. Políbili jsme tentokráte na rozloučenou také naši poměnku :-)) protože se vracela zpět do svého rodného kraje, mávali jsme jim s Jiříkem všem a dívali se dokud nám nezmizeli za první zatáčkou. Cítil jsem určitou nostalgii protože jsem s tou poměnkou prožil spoustu let, na druhou stranu ale současně obrovskou radost a uspokojení protože vím jak velikou radost jsme Janičce udělali a to mě obrovsky hřeje u srdíčka.


| Autor: Petr | Vydno dne 18. 01. 2009 | 2013 peten | Informan e-mailVytisknout lnek

Web site powered by phpRS